Кошарка

ЈА ПОРЕМЕТИ СОБЛЕКУВАЛНАТА НА ШАМПИОНОТ

Вориорс го суспендираа Дрејмонд Грин! (ВИДЕО)

ПОВРЕДАТА НЕ ГО ПОКОЛЕБА: Еве кога планира да се...

Кошаркарот на Нетс, Карлис Леверт доживеа сериозна повреда на скочниот зглоб....

Без Кари и Грин – ново мачење за шампионот (ВИДЕО)

Кошаркарите на Голден Стејт без помош на Стеф Кари и суспендираниот Дрејмонд...

Гледај го Голден Стејт за 100 долари ама на ТВ

Голден Стејт во последните неколку сезони нудат доста интересни понуди за оние...

Работнички го комплетира квартетот што ќе се бори за титулата!

„Центарци“ им се приклучија во доигрувањето на МЗТ Скопје, Лирија и на вечерашниот противник, со кого најверојатно веќе в сабота повторно ќе се сретнат на домашен терен, под услов шампионот утре да ги совлада чаирчани.

Перо Антиќ и дефинитивно ќе биде само навивач во квалификациите за ЕП 2015!

Крилниот центар воедно ги поддржа домашните кошаркари во националното првенство и потенцира дека е категорично против воведувањето на новото правило за шест странци, кое може да ја уништи индината на македонската кошарка.

Работнички дефинитивно без Соколов во мечот на сезоната против Кожув!

Екипата на Работнички сериозно ослабена ќе настапи на денешниот меч против Кожув (17.30 часот), кој ќе се одигра во „Градски парк“ во рамки на последното коло од Суперлигата, откако Арбитражната комисија при...

Тројките на Магдевски пресудни за шампионската титула на Реал Мадрид! (ВИДЕО)

Македонскиот кошаркарски репрезентативец, Андреј Магдевски, во саботата дојде до првата титула во дресот на големиот Реал Мадрид и тоа со триумф во финалето од јуниорскиот шампионат против Уникаха, а токму неговата игра...

Црвена звезда мора да му исплати 173.750 евра на Самарџиски

Македонскиот репрезентативец во сезоната 2012/13 пристигна во Црвена звезда од Литвос ритас, но не се прослави. Корпулентниот центар имаше мизерна минутажа во тимот на црвено-белите, но и парите кои требаше да ги...

Џејмс го прегази Бруклин, Сан Антонио ја пропушти првата меч-топка (ВИДЕО)

Екипата на Мајами се наоѓа на чекор од пласман во Источното финале затоа што ноќеска со 96-102 славеше на гостувањето кај Бруклин и во полуфиналната плејоф серија поведе со 3-1 пред петтиот меч на домашен терен. Главен...

Осврт на дебитантската сезона на Антиќ во НБА во пет чекори

Кога 31-годишниот македонски центар Перо Антиќ  потпиша за Атланта хокс минатото лето веројатно не очекуваше дека тој ќе биде клучниот играч во стратегијата со која за малку ќе беше елиминиран од плејофот првиот носител...

Работнички може да биде втор, ама и да извиси од плејофот!

„Центарци“ мораат да го совладаат Кожув, Лирија со евентуална сензација против МЗТ би се нашла веднаш зад шампионот, а Куманово е во најлоша ситуација бидејќи само со триумф на гевгеличани во „Градски парк“ може да се најде во доигрувањето.

Богдановиќ: Би го напуштил Партизан само за НБА

Најдобриот млад играч во кошаркарската Евролига, Богдан Богдановиќ изјави дека би ја напуштил екипата на Партизан само кога би било потребно тој да замине во најквалитетната кошаркска лига, НБА. „Му кажав на менаџерот...

И МВР ќе „удри“ по тепачите: Прекршочни пријави за кошаркарите на Работнички и на Куманово!

Полицијата сѐ уште работи на утврдување на идентитетот на сите актери во тепачката , по што истите ќе бидат санкционирани според Законот за спречување на насилството и недостојното однесување на спортските терени.

Pages