Кошарка

ФИБА веќе направи инспекција на капацитетите

МКФ аплицираше за организатор на СП за играчи до 17 години

Прв трипл-дабл на Дончиќ и веднаш историја

Словенецот стана вториот најмлад играч во НБА со ваков учинок.

Куртинаитис се враќа на кормилото на Химки

Легендарниот советски кошаркар кој 5 години работеше во рускиот состав, се...

Дерик Роуз пред сирената за триумф на Минесота

Роуз имаше свое шоу во второто полувреме и го имаше победничкиот кош, беше...

Вилијамс е нов играч на Кожув

Девонта Вилијамс (193см.-1994 год.) е изборот на новиот тренер на тимот од Гевгелија Александар Јончевски за една од надворешните позиции во вториот дел од сезоната...

Израелците ја запреа „забрефтаната“ Барселона

Заврши победничката серија на Барселона. Макаби ТА фантастичен пред своја публика.

КАЈРИ: Морав да го побарам Леброн, и да му се извинам...

Плејмејкерот на Бостон призна дека критиките на младите играчи во тимот го навеле да го преиспита својот однос со Леброн Џејмс во времето кога играа заедно за Кливленд Кавалирс.

Издадена потерница за апсење на Кантер!

Турското обвинителство издаде меѓународна потерница за апсење на кошаркарот на Њујорк Никс, Енес Кантер, објавија медиумите во неговата татковина...

Бруклин славеше над Рокетси, кога и 58 поени на Харден не се доволни..! (ВИДЕО)

Во еден фантастичен натпревар доцна синоќа во НБА лигата, Бруклин Нетс после едно продолжение беше подобар од Хјустон Рокетс со конечен резултат 142:145, 131:131.

„Сакавме да вратиме за поразот во Мостар, и успеавме во тоа“

Две победи во три одиграни кола се зад кошаркарите на МЗТ Скопје во 2019 година. По оној непријатен пораз од Приморска прв на домашен терен ов АБА 2 сезоната, стигнаа триумфите против Ловќен, и вечерва над Зрињски.

ВЕТЕНО-СТОРЕНО: Наплата на долгот, и тоа со камата!

По израмнетото прво полувреме, „мелтаците" притиснаа во третата четвртина во која го скршија отпорот на гостите од Мостар, за убедливи (97:75) и втора победа во оваа 2019 година...

Зрињски е должник, тоа мора да се наплати, со камата!

Екипата на Зрињски е една од оние кои важат како „должници" на македонскиот претставник во АБА 2 конкуренцијата.

Нема одложување, ќе се игра и по снег ако треба!?

Вториот дел од оваа првенствeна сезона во Првата лига ќе, односно треба да почне според претходно утврдениот календар за натпреварување.

51 ПОЕН ЗА ЕДНА ЧЕТВРТИНА: Историски НБА рекорд и лидери на Западот! (ВИДЕО)

Голден Стејт Вориорс го совлада Денвеер Нагетс на гостувањети си 111:142, а со таа победа „воините" го презедоа првото место на табелата во Западната конференција во НБА лигата.

Pages