СТИГНА ПОТВРДА ОД МКФ

Хендрикс е во Скопје

Ричард Хендрикс сепак ќе игра за Македонија и во овој септемвриски претквалификациски циклус. Американецот со македонски пасош веќе е во Скопје, стигна потврда од МКФ. Тој ќе биде од голема помош во обидот да дојдеме до две победи во дуелите со Косово (13. септември) и Романија (16. септември). Како што најави „Спортмедиа“, Хендрикс веќе во Скопје и вечерва треба да му се приклучи на тимот.

објавено: 10 септември 2018 - 16:33

Најново во Кошарка