ДОЛГО СЕ ЧЕКАШЕ НА ОВОЈ ПОТПИС...

Официјално: Кармело Ентони во Хјустон Рокетс! (ФОТО)

Уште од претходно се најавуваше дека популарниот Мело би можел да има нов клуб во неговата НБА кариера...

објавено: 13 август 2018 - 21:45

Тоа сега и се официјализираше, откако Кармело Ентони нов кошаркар на Хјустон Рокетс за чиј состав потпиша на една година како слободен играч, откако Атланта во која заврши после трејдот, го откупи неговиот договор, а би требало да заработи од него 2,4 милиони долари.

Тоа нема да му претставува никаков проблем, бидејќи Хокси се спремни да го исплатат неговиот стар договор кој изнесува околу 27 милиони долари.

Неговиот добар пријател и нов соиграч во Хјустон, Крис Пол, му посака добредојде...

Најново во Кошарка