ГОЛЕМО ПРИЗНАНИЕ НА ХРВАТСКАТА ЛЕГЕНДА

Дино Раѓа во „Куќата на славните“: Плачев десет дена... (ВИДЕО)

Хрватската кошаркарска легенда, Дино Раѓа влезе во„Куќата на славните" во американскиот Спринфилд.

објавено: 8 септември 2018 - 10:15

Хрватската кошаркарска легенда, Дино Раѓа влезе во„Куќата на славните" во американскиот Спринфилд заедно со останатите ѕвезди од „класата 2018" меѓу кои се и имиња како Џејсон Кид, Стив Неш, Грент Хил, Реј Ален...

Поранешната ѕвезда на Југопластика, Бостон селтикс, Југославија и Хрватска, одржа емотивен говор, им се заблагодари на Тони Кукоч, а не заборави да го спомене ниту Дражен Петровиќ. 

Тој пред сите откри дека плачел десет дена кога му соопштиле дека ќе влезе во „Куќата на славните“...

 

Најново во Кошарка