СИНОЌА ПРОТИВ ПОРТЛАНД

Антиќ по 40-дневно отсуство се врати со 10 поени за 16 минути против Портланд

Македонскиот интернационалец паузираше поради скршеница на скочниот зглоб

објавено: 6 март 2014 - 15:36

По 40-дневно отсуство, синоќа на НБА-терените се врати македонскиот ас Перо Антиќ, кој на гостувањето на неговата Атланта против Портланд постигна 10 поени (2/4 за 3п, 1/1 за 2п, 2/2 за 1п) за 16 минути поминати на теренот.

„Јастребите“, сепак, загубија со 78-102.

Најново во Кошарка