ОДЛИЧЕН ПОЧЕТОК НА АСТАНА ВО ВТБ ЛИГАТА

Казахстанско сефте за Рајковиќ и Тодоровски (ВИДЕО)

Екипата која од клупата ја предводи македонскиот тренерски тандем, славеше победа на гостувањето во Белорусија против Цмоки Минск (93:86).

објавено: 13 октомври 2018 - 22:15

Одличен почеток на новата сезона во силната ВТБ лига реализираше нашиот тренерски тандем на клупата на Астана, Емил Рајковиќ-Сашо Тодоровски.

На премиерниот меч одигран во Белорусија, Астана славеше победа над Цмоки Минск со резултат (93:86).
За старт на сезоната и повеќе од доволно за Астана и секако за Рајковиќ и Тодоровски. 

Најново во Кошарка