ХУАН КАРЛОС НАВАРО ОДИ ПЕНЗИЈА

МАКЕДОНСКИОТ „ЏЕЛАТ" СЕ ЗБОГУВА: Наваро кажа, доста е! (ВИДЕО)

37 годишниот кошаркар објави дека се повлекува од активното играње на кошарка.

објавено: 17 август 2018 - 16:20

Хуан Карлос Наваро нема да одигра уште една сезона во дресот на Барселона, ниту пак уште еднаш да го облече дресот на „црвената фурија",

Едне од најдобрите бекови во изминатите десет-петнаесет години кои го имала Шпанија, одлучи да замине во пензија.


Во разговор со новинарите, овој сега веќе 37 годишен кошаркар изјави дека се простува од војот омиле дрес с обројот „седум"
Сега веќе поранешпниот бек на Барселона дебитираше за „црвената фурија" уште во 2000 година кога настапи на Олимписките игри во Сиднеј.

А нам ќе ни остане во посебно (не баш пријатно) сеќавање со играта која ја прикажа против репрезентацијата на Македонија во полуфиналето на ЕП во Литванија во 2011 година, кога практично со реализацијата на 35. поени ни ја одзема шансата да дојдеме до историски медал на најголемиот европски кошаркарски самит.

Најново во Кошарка