СРПСКИОТ ТЕМПЕРАМЕНТ ПРЕЗЕНТИРАН И ВО ЗАДАР

КОГА ЖЕЉКО ЌЕ „ЗДИВИ": „Чувај ја таа проклета топка“ (ВИДЕО)

Кошаркарите на Фенербахче го освоија турнирот во Задар со победата над ЦСКА (86:76), но не одеше се баш како што тоа го посакуваше нивниот предводник од клупата Жељко Обрадовиќ.

објавено: 24 септември 2018 - 15:30

Кошаркарите на Фенербахче го освоија турнирот во Задар со победата над ЦСКА (86:76), но не одеше се баш како што тоа го посакуваше нивниот предводник од клупата Жељко Обрадовиќ.

Најдобриот европски тренер на сите времиња, е познат по бурниот темперамент, а тоа уште еднаш го покажа на тајм-аутот во моментот кога неговиот тим губеше со два поени разлика (34:32).

„Чувај ја топката, чувај ја таа проклета топка... Три шанси"- се слушаше меѓу другото како Обрадовиќ ги „воспитува" своите играчи, секако заедно со некои пцовки, на мајчин јазик – српски. 

Најново во Кошарка