Кошарка

ПОТЕГ КОЈ ВРЕДИ ДА СЕ РАЗГЛЕДА

ЗА ДА ГО ЗАДРЖАТ ЛЕБРОН: Кавси го сакаат Каваи?

ИМА ВРЕМЕ ДА СЕ СМЕНИ ПРАВИЛОТО:МКФ не се...

Иако беше објавено дека може да се регистрираат шест странски играчи, тоа може...

Костоски ќе се приклучи најдоцна до четврток

Плејмејкерот не е во Македонија,но изразил подготвеност да им се приклучи на...

Витингтон: Од Курич дознав дека Македонија има...

Сите сме професионалци, мора брзо да се прилагодиме едни на други за доброто на...

3Х3 кантина пред сите во Скопје!

На првиот турнир од првата 3х3 лига во Македонија победник е екипата 3x3kantina кои добија 1500€ и слот за Satellit турнирот во Бар...

Ти си веќе легенда, не бркај титули по секоја цена!

Легендарниот центар Шекил ОНил истакнува дека Леброн Џејмс е веќе впишан во листата на бесмртните имиња во НБА историјата, и дека без оглед на се, дали до крајот на кариерата ќе освои некој прстен или не, ќе остане таков...

Војдан: Витингтон не е Хендрикс, но верувам дека ќе се вклопи добро

Македонската репрезентација и на овој меч, како и на претходните, традиционално во составот ќе има натурализиран Македонец. 

По Соколов и Николовски: И Маслинко му откажа на Давитков, Костоски ќе доцни

Македонската кошаркарска репрезентација утринава стартуваше со подготовките за претквалификацискиот меч со Швајцарија за Европското првенство 2021 година. 

На 1. септември, со „чисти сметки" и појасна прволигашка слика

Преодниот рок почна на 15 јуни, и ќе трае до почетoкот на Суперлигата и плејаутот. Единственото ограничување е дека клубовите до 1 септември треба да се изјаснат во која лига сакаат да играат... Први септември е датумот и до кој клубовите мора да ги подмират своите долгувања кон МКФ, за да може да пријават учество на екипа и регистрација на играчи за сезоната 2018/2019.

Љуљ со 0-10, но Дончиќ даде 20 - за Реал да ја „брејкне" Басконија (ВИДЕО)

Кошаркарите на Реал Мадрид победија на жешкиот терен во Баскија со (83:78) и сега водат со (2-1) во победи во финалната серија на плеј-офот во Ендеса лигата.

СЕ Е ИСТО КАКО И ЛАНИ: Засега, останува правилото за шест странци!

МКФ одлучи да остане правилото за двајца домашни на терен, и да не го намали бројот на странци... Веројатно ќе се намали кога ќе се скрати првата лига

ПАО преку пирејците, до својaта 36. шампионска титула

Кошаркарите на Панатинаикос ја освоија својата 36. титула во шампионатот на Грција, откако во петтиот и решавачки дуел од финалната серија на плеј-офот, го совладаа својот голем ривал Олимпијакос, со сигурни (84:70).

МАВРОВО - прва фаза од „патот" кон тренерска лиценца

Во периодот од 15. јуни до 17. јуни, во спортскиот комплекс на хотел Бистра – Маврово, центарот за едукација на тренери при Македонската кошаркарска федерација, го спроведе првиот дел од планираната едукација на тренерите,

Масовно палење на дресот на Ленард

Според медиумите во САД, Кавај Ленард побарал да биде трејдуван, одлука која предизвика револт меѓу фановите.

Pages