Фудбал

У19: Македонија извлече важен бод против Хрватска

Во првиот натпревар од квалификациите за пласман во елитната рунда за ЕП,...

Тасевски: Недостасува континуитет за да се биде...

Македонскиот претставник на годинашната меѓународната сцена, кој во првото...

Сејдини: Подобра инфраструктура и сериозно...

Објавено е интервју со в.д. претседателот на Фудбалската федерација на...

АНГЕЛОВСКИ: Да го завериме првото место во групата

„Сметам дека сме фаворити на двата меча со Лихтенштајн и Гибралтар, треба да победиме и да го завериме првото место нашата група" истакна селекторот Игор Ангеловски

Ангеловски ги врати Велкоски и Илиев

Селекторот Игор Ангеловски ги објави имињата на 21 фудбалери на кои ќе смета на последните два меча во Лигата на Нации.

Борец и Кожуф по домашни победи

Денеска од 13 часот се играат две средби од Втората лига - Исток и една Запад. Лидерот Борец дома го дочекува тимот на Партизан Обршани, додека во Гевгелија домашниот состав на Кожуф оди на три бода на мечот со Каменица Саса. 

И Крсте Велкоски доби(ва) репрезентативен повик

Со оглед на тоа дека Бесарт Ибраими е повреден, селекторот Игор Ангеловски му упати повик на капитенот на Сараево кој во последно време игра во извонредна форма.

„Панорама ресорт“ во Фојсисберг“, базата на македонските репрезентативци! (ФОТО)

Она што го најави „Спорт" пред неколку денови станува и официјално. Имено Мрме ќе прозива во Швајцарија, и тоа на 12 ноември (понеделник) во „Панорама ресорт".

Васоски: Немаме реализација, мораме да најдеме решение...!

Првиот стрелец Барсегјан можеби ќе го добијат „црвено-црните" во финишот од есенскиот дел после паузата, а младиот Ибиши кој може да ја зголеми конкуренцијата во овој состав сеуште ја нема санирано повредата.

Ете зошто се чувала „десетката“ (ФОТО)

Инаку како што велат нашите „инсајдерски" информации од Шкендија, раководството на шампионот уште летово имало контакти со Ибраими.

Куп: Победа ја „тресна“ Шкендија, Беласица го освои Кратово! (ФОТО)

Денеска се одиграа првите натпревари од четвртфиналето во фудбалскиот Куп на Македонија, изненадување приреди прилепска Победа која триумфираше минимално со 0:1.

Чурлинов со Келн, а Секулов со Јувентус во тимот на колото! (ФОТО)

После новата одлична партија на Дарко Чурлинов и голот и асистенцијата во триумфот на У19 Келн во 10. коло од јуниорската Бундеслига - Запад против Алеманија Ахен (4:1) се најде во тимот на колото.

Тричко е 87-ми стрелец во светот

Иван Тричковски е единствениот македонски фудбалер кој се наоѓа на листата на 500 најдобри стрелци во светот и тоа според сајтот „FOOTBALWORLD RANKING".

Pages