Фудбал

Натпреварот Лихтенштајн-Македонија на „Спортклуб...

И натаму љубителите на фудбалот во Македонија настапите на својата...

Лихтенштајн знае која е шансата против Македонија

Вечерва од 20:45 часот нашата најдобра репрезентација ќе го одиграа петтиот...

Пандев мора да биде нежен ако сака „стотка“ во...

„Да победиме денеска за да славиме во понеделник", најави Пандев кој во Скопје...

Билетите за Македонија - Гибралтар од денеска во продажба

Од денес во продажба се пуштени билетите за последниот натпревар на македонската репрезентација во рамки на новото УЕФА натпреварување, Лига на Нации.

Илчо Наумоски асистент на Рецко во Динамо Врање

По ангажманот во Кина, Наумоски сега е член на стручниот штаб на српскиот прволигаш каде тренер е Драган Антиќ - Рецко

Еврогол на Черговски и два на Дарајлиовски за триумф на Црно Буки ЗЛ

Младата екипа на Црно Буки ЗЛ на домашен терен извојува победа над екипата на ФК Караорман од Струга со 3:1.

Велинов ја засилува Струга Трим Лум!?

Лидерот во Втората лига – Запад уште сега прави планови за зимскиот преоден рок. Стојанче Велинов се раздели од Трепча, можно е да потпише за Струга Трим Лум и да игра и во последното есенско коло на 24 ноември

Џафери: Беше страшно, Набуезе се тресеше! Треба да биде благодарен на Господ што пак е на нозе

Вчерашната слика на дуелот меѓу Ренова и Победа во 20. минути ретко кој може да ја заборави, а се чини најмалку лекарскиот тим на домашниот тим.

Димитриевски стартер за Рајо во ремито со Виљареал (ВИДЕО)

Нашиот репрезентативен голман, Столе Димитриевски вечерва го имаше својот прв официјален старт на голото на Рајо Ваљекано во Ла Лига. Нашиот репрезентативец почна како стартер за домашната екипа на мечот со Виљареал,...

Тричковски со гол ја најави победата на АЕК Ларнака

Третпат сезонава во кипарскиот шампионат Тричковски погодува.

НА КОГО МУ ПРЕЧИ ФК ТЕТЕКС???

Присутните на натпреварот од 13. коло на 2. МФЛ – Запад, помеѓу екипите на ФК Тетекс и ФК Влазрими беа сведоци како не треба да се дели фудбалската (не)правда од страна на судиите Иванов, Ицковски и Недески.

Македонско ремек дело во Јапонија: Бабунски со гол од 40. метри! (ВИДЕО)

Денеска во 41. коло од јапонската втора фудбалска лига, составо на Мачида триумфираше со 0:2 кај Ехиме.

Ремизираа Брегалница и Кит Го, мајсторија на Мартин Стојанов!

Денеска во Вторите фудбалски лиги во Македонија, на Западот имаше четири, а на Истокот вкупно три натпревари. Претходните средби неа одиграни нешто порано поради одреден број на повикани фудбалери во националните репрезентации.

Pages