Фудбал

РАБОТНИЧКИ ГО ПРЕТРПЕ ТРЕТИОТ ПОРАЗ СЕЗОНАВА

Ѓоре: Самите сме си виновни...

Васоски: Уживам во победите на моите играчи!

„Бевме паметни, рационални. Секако дека сме радосни што во моментов сме први на...

Ќе дојде ли крај на кризата во Шкупи?

После пет кола Шкупи е сеуште без победа, се наоѓа на претпоследната позиција...

Не можеше да посака подобро: Роденденски погодок...

Вардар дојде до 28. победа во меѓусебнте дуели со Работнички, вечерва како...

Алиоски рекордер во Чемпионшип!

После осум кола избраниците на менаџерот Марсело Биелса засега го остваруваат планот за конечно враќање на клубот во Премиерлигата и моментно се на првото место на табелата со 18 бодови, еден повеќе од второпласираниот Мидлзбро.

Елмас во физички судир со играчите на Динамо Загреб (ФОТО)

Фенербахче ја започна со убедлив пораз групната фаза во Лига Европа, на гостувањето во Хрватска загуби со 4:1 од Динамо Загреб.

Добре Димовски нов тренер на Каменица Саса

Добре Димовски во иднина ќе го предводи второлигашот, Каменица Саса. 

Ристевски: Чекањето се исплатеше

„Задоволен сум, потпишав на три години. Многу добро знам дека доаѓам. Ујпешт ги има најдобрите фанови во Унгарија", ни изјави Кире Ристевски кој вчера го одработи и првиот тренинг.

Маркоски ќе ја дели правдата на дербито Работнички – Вардар

Искусниот судија од Охрид е делегиран за главен судија на 63. соседско дерби во кое се среќаваат нашите најтрофејни клубови. 

Љамчевски: Ни фали завршен пас

„На моменти немаме среќа, на моменти концентрацијата не не на ниво. Конечно, работиме на тој завршен пас, кој очигледно е проблем, наскоро ќе биде се ок“, вели Благоја Љамчевски, бекот на Шкупи.

Французинките испорачаа седум „комада“ во нашата мрежа, ние не го видовме голот (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Македонската фудбалска репрезентација У17 со пораз го отвори квалификацискиот турнир за пласман на ЕП, кој се одржува во Скопје. Селекторот Тоше Нацев и неговите избранички на стартот беа надирани од Франција, која славеше со 7-0 (3-0). „Црвено-жолтите" немаа ниту еден удар кон голот на противникот, за разлика од нив Франција упати 23 удари. Во нашата група 10 уште се Унгарија и БиХ. Шанса за попразен нашите млади фудбалерки ќе имаат за три дена кога играат против Унгарија, која пак минимално славеше против БиХ (0-1). 

Менга нов тренер, Јетон Несими нов претседател

Второлигашот по поразот од Геблен Јуниор на домашен терен, направи промени во раководните структури, и но ќе продолжи да биде конкурент за највисок пласман и понатаму.

Жанко Савов ќе го спасува Детонит

Иако минаа само неколку кола од новиот второлигашки шампионат, бележиме веќе неколку смени на тренери.

Пеев се враќа за дербито против Вардар

Тимот на Работнички ќе може да смета на услугите на Оливер Пеев за следниот натпревар во шампионатот.

Pages