Фудбал

ПРЕД УТРЕШНИОТ ДУЕЛ СО ПОБЕДА

АНГЕЛОВ: Шкупи ќе атакува на трите бода!

Повторно се менува тревникот на стадионот во Штип...

Не мина многу време откако стадионот доби нов тревник, но сега одново ќе се...

Јаневски испушти победа во последните секунди во...

Тимот на Исмаили предводен нашиот тренер имаше предност до 94. минута кога...

Кире Ристевски се повреди и го напушти теренот во...

Стоперот поради повреда мораше да излезе на дуелот со ДВТК

Македонија ќе го пречека Луксембург на најлошиот терен во историјата!? (ФОТО)

Македонската фудбалска репрезентација за два часа ќе го почне мечот против Луксембург од квалификациите за Евро 2016, но теренот на арената „Филип Втори“ се чини дека не е подготвен ниту за регионален натпревар, а не...

Македонија против пацери примила само еден гол и еднаш се избламирала!

Македонската фудбалска репрезентација, без оглед на срамното 112-то место на ФИФА-листата вечерва против Луксембург е апсолутен фаворит и црвено-жолтите низ историјата само еднаш се избламирале на домашен терен, а...

Убедлива победа против кој друг, ако не против Луксембург?!

Контрола на топката на средината на теренот, ефикасност не само од напаѓачите и концентрација и при неповолен развој на настаните е формулата за успех на вечерашниот натпревар

Ѓорѓиоски остана без првиот соработник: Генералниот секретар Димитар Зисовски поднесе оставка!

Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) остана без својот прв оперативец, откако денеска генералниот секретар на куќата на фудбалот Димитар Зисовски, најблискиот соработник на претседателот Илчо Ѓорѓиоски си поднесе...

Без потценување, но и без преценување на Луксембург

„Црвено-жолтите“ според коефициентот на УЕФА се зад Лихтенштајн и немаат право да потценуваат никого, но не смеат ниту да се плашат од Луксембург, ако се земе предвид во кои клубови играат репрезентативците на оваа земја

Сулејманов: Одиме на победа против Босанците

Таулјант Сулејманов денеска не беше стартер во репрезентацијата до 19 години против Франција иако е можеби најталентираниот фудбалер во неговата генерација. Крилниот напаѓач на Работнички од селекторот Вујовиќ доби...

Вујовиќ: Распоредот не ни оди во прилог

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација до 19 години Марио Вујовиќ е задоволен од играта на неговите избраници само во едното полувреме, но јасно е дека против Франција нашите шанси за победа беа мали. „...

Битола повторно го отвора „случајот Тумбе Кафе“

Откако битолската компанија „Цермат“ стана нов сопственик на Пелистер, градоначаникот на општина Битола, Владимир Талески најави дека за два дена повторно ќе биде детално отворен случајот за стадионот под Тумбе кафе....

Ристевски: Приказната на Лудогорец ќе биде мотивација за успешен развој на Пелистер

Битолски „Цермат“ денес официјално страна нов сопственик на фудбалскиот прволигаш Пелистер, а првиот човек на компанијата, Зоран Ристевски е голем оптимист и има амбициозни планови со битолските „зелени“. При...

У-19: „Триколорите“ пресилни за македонските надежи

ФРАНЦИЈА - МАКЕДОНИЈА 2-1 (2-0) Стадион: „Куќа на фудбалот“ - Скопје Гледачи: 1.000 Стрелци: Мопај 19', Дембеле 41' (Ф); Сулејманов 70' (М) МАКЕДОНИЈА: Ѓоргиев, Амановиќ, Терзиев, Аломеровиќ, Демир (Крезиќ 75'),...

Pages