Фудбал

ПРЕД УТРЕШНИОТ ДУЕЛ СО ПОБЕДА

АНГЕЛОВ: Шкупи ќе атакува на трите бода!

Повторно се менува тревникот на стадионот во Штип...

Не мина многу време откако стадионот доби нов тревник, но сега одново ќе се...

Јаневски испушти победа во последните секунди во...

Тимот на Исмаили предводен нашиот тренер имаше предност до 94. минута кога...

Кире Ристевски се повреди и го напушти теренот во...

Стоперот поради повреда мораше да излезе на дуелот со ДВТК

Ацо Стојков дополнително повикан во македонската репрезентација

Македонскиот селектор Бошко Ѓуровски остана без уште еден клучен играч пред гостувањето во Украина, затоа што и играчот за врска Мухамед Демири нема да патува за Лвов , а дополнотелно повикан е Ацо Стојков, фудбалерот...

Ѓуровски: Одиме во Украина по бод!

Македонскиот селектор Бошко Ѓуровски најави дека македонската фудбалска репрезентација ќе се обиде да се избори за бод од гостувањето кај Украина во Лвов (недела, 18 часот), откако црвено-жолтите со многу мака и гол во...

Мојсов со расечена брада и два скршени заба (ФОТО)

Македонските репрезентативци Даниел Мојсов и Мухамед Демири синоќа на натпреварот со Луксембург имаа страшен судир, а подебелиот крај се чини го извлече дефанзивецот. Тој заработи исеченица на брадата и два скршени заба...

Абдурахими: Многу ми значи тоа што играм за Македонија, чувството е феноменално!

Тука беше и моето семејство, татко ми, мајка ми, мојата девојка, сите роднини од моето село Градец, се собраа околу стотина луѓе и навистина беше убаво чувството кога со мојот гол ја донесов победата за Македонија, вели Абдурахими.

„Скајспорт“ го прогласи голот на Абдурахими за најдобар на денот! (ФОТО+ВИДЕО)

Македонскиот фудбалер Бесарт Абдурахими постигна фантастичен погодок за триумф на Македонија над Луксембург (3-2), а англиската реномирана телевизија „СкајСпорт“ го стави во најавна шпица и го прогласи за најдобар гол...

Ѓуровски: Победа за повредените Глишиќ и Стјепановиќ, и за вечниот Петар Милошевски

Селекторот на Македонија, Бошко Ѓуровски е задоволен од победата 3-2 над Луксембург и изјави дека триумфот им го посветува на повредените Дарко Глишиќ и Остоја Степановиќ, и на прерано загинатиот спортски директор на...

Ибраими не патува во Украина, подолго време влече повреда на тетивата!

Еден од поискусните играчи во македонската репрезентација, офанзивецот на Марибор Агим Ибраими, нема да патува во своите колеги на мечот против Украина во Лвов поради повреда на тетивата на десната нога. „Веќе подолго...

Абдурахими покажа каде му е местото: Спектакуларен погодок за прва победа на Македонија (ВИДЕО)

Селекторот Бошко Ѓуровски се реши да го изостави од стартниот состав Бесарт Абдурахими, кој вечерва уште еднаш ја покажа својата класа и со голот во судиското продолжение ѝ го донесе првиот триумф на Македонија во...

Холц: Немаше пенал за Македонија

Селекторот на репрезентацијата на Луксембург, Лук Холц по натпреварот против Македонија (3-2) испрати честитки до нашата селекција и додаде дека погодокот кој Бесарт Абдурахими го постигна пред крајот бил навистина...

Абдурахими со еврогол во последните секунди нѐ спаси од резил против Луксембург! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Со неверојатен еврогол од триесетина метри Бесарт Абдурахими ѝ донесе победа на Македонија со 3-2 над тоталниот аутсајдер Луксембург на вечерашниот втор меч од квалификациите за Европското првенство во Франција 2016...

Pages