Фудбал

ОТКАКО ПРЕТХОДНО БЕШЕ ДОГОВОРЕН АГИМ ИБРАИМИ

Нова „бомба“ во Тетово: Зени Хусмани ја засили Шкендија

Тренерот на Фенербахче го „предупредува“ Елмас

Стратегот Ерсун Јанал со забелешка за македонскиот репрезентативец, податок кој...

Петар Љамчевски потпиша за Пелистер!

Довчерашниот фудбалер на Силекс по неколкудневни преговори со раководството на...

За малку супер-гол на Ристовски во триумфот на...

Денеска во рамките од 18. коло во најсилното португалско фудбалско првенство...

Велкоски: Повикот за дуелот со Шпанија е посебна мотивација за мечот со Борусија

Македонскиот репрезентативец Крсте Велкоски, членот на Сараево доби повик од селекторот Бошко Ѓуровски за стартот на квалификациите за Евро 2016 и гостувањето во Шпанија, нешто со што сараевчани се пофалија веднаш по...

Шкупи го прегази 11 Октомври во Купот на Македонија

Екипата на Шкупи со убедливи 9-0 на стадионот „Гоце Делчев“ во Прилеп славеше над 11 Октомври и обезбеди пласман во наредната рунда во најмасовното клупско натпреварување во нашата земја, Купот на Македонија....

Алтипармаковски: Го симнавме „товарот“, сега ќе биде полесно

Актуелниот фудбалски владател во македонскиот шампионат Работнички имаше разочарувачки старт на новата сезона со двата врзани порази од Металург (0-3) и Ренова (2-1), но работите одат кон подобро откако тимот во...

Репрезентацијата „бега“ од Македонија: За мечот против Шпанија ќе се подготвува во Валенсија!

Валенсија, наместо Скопје, ќе биде базата на македонската фудбалска репрезентација, каде нашите најдобри фудбалери од 2 септември ќе се подготвуваат за првиот квалификациски меч за Евро 2016, против Шпанија на 8...

Ариф сам против „млекарите“ (ВИДЕО)

Екипата на Шкупи дојде и до втората победа во Втората фудбалска лига, откако во скопското дерби славеше со 1-3 на гости кај Еуромилк. Најзаслужен за победата беше Фатмир Ариф, кој ги постигна сите три гола за чаирчани...

„Бомбата“ на Имери го одбележа 3.коло (ВИДЕО)

Изминатото 3.коло во Првата македонска фудбалска лига донесе вкупно 16 голови, а фаворитите немаа проблем до бодовите. Со помош на двата гола на Алтипармаковски, шампионот Работнички дојде до првата победа во сезоната...

Глишиќ: Се обложив дека сезонава Вардар нема да прими повеќе од 15 гола!

Неуморен по левата страна, агресивен во одбраната, вешт со топката и продорен во нападот, левиот бек на Вардар, Дарко Глишиќ, беше еден од најдобрите поединци во завчерашниот возбудлив триумф во последната минута на...

Младинската репрезентација пропушти шанса за позитивен резултат против Романците

Македонската репрезентација до 18 години загуби со резултат 3:2 на двата контролни натпревари против селекцијата на Романија одиграни на гостински терен во Букурешт. На двата натпревари нашата млада селекција предводена...

Вардаровите фудбалери нападнати од колегите од Брегалница, полицијата спречила голема тепачка?!

Ситуацијата се вжештила во „тунелот“ на пат кон соблекувалните, кога домашните фудбалери освен вербално, се обиделе и физички да се пресметаат со вардаровите играчи.

Селтик не го доби Ибраими: Македонецот останува во Марибор уште три години

Македонскиот напаѓач Агим Ибраими го одбил шкотскиот гигант Селтик и потпишал нов тригодишен договор со неговиот досегашен клуб Марибор, објавуваат словенечките медиуми. Ибраими (25), бил во плановите на новиот тренер...

Pages