Фудбал

ПРЕД УТРЕШНИОТ ДУЕЛ СО ПОБЕДА

АНГЕЛОВ: Шкупи ќе атакува на трите бода!

Повторно се менува тревникот на стадионот во Штип...

Не мина многу време откако стадионот доби нов тревник, но сега одново ќе се...

Јаневски испушти победа во последните секунди во...

Тимот на Исмаили предводен нашиот тренер имаше предност до 94. минута кога...

Кире Ристевски се повреди и го напушти теренот во...

Стоперот поради повреда мораше да излезе на дуелот со ДВТК

Гусев: Лвов има патриотски навивачи, кога ја слушам химната, морници ме лазат!

Фудбалерот на киевски Динамо, Олег Гусев, доскорешен соиграч на вардарецот Горан Попов ја потенцираше посебната мотивација што Украина ја има кога игра во Лвов, бастионот на украинскиот национализам, но и неосвоивата...

Младиот Белгиец Делферие ќе суди попладнево во Лвов

Младиот белгиски арбитар Себастијан Делферие ќе ни ја дели попладнево правдата на „Арена Лвов“ во третиот квалификациски меч за Евро 2016 против Украина. Делферие е на ФИФА листата од 2010 година и досега ни нема судено...

„Арена Лвов“ ќе биде обоена во националните бои на Украина (ФОТО)

Македонија денеска (18 часот) ќе излезе на мегдан на фаворизираната Украина, а домаќинот веќе подготви кореографија со која ќе не дочека. „Арена Лвов“ ќе биде обоена во националните бои на Украина. Млади девојчиња уште...

Ѓуровски: Не знаеме и не смееме да играме поинаку освен офанзивно!

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Бошко Ѓуровски е оптимист пред денешниот клучен дуел против Украина во квалификациите за Европското првенство во Франција 2016 година (18 ч.). Тој најавува дека...

Глигоров: Шансата ја гледаме во фаворитската улога на Украинците

Играчот од средниот ред на Вардар и на националниот тим, Никола Глигоров, смета дека шансата на утрешниот дуел против Украина ќе биде токму во тоа што противникот на македонската фудбалска репрезентација е фаворит на...

Пачовски: Мора да создаваме игра, со долги топки шанси не се прават!

Голманот на македонската фудбалска репрезентација, Томе Пачовски, не е загрижен поради свирежите од публиката на арената „Филип Втори“ на дуелот со Луксембург бидејќи смета дека враќањето на топката кон голманот е...

Адеми: Не жалам што ја одбрав Македонија

Фудбалерот на Динамо Загреб кој во овој квалификациски циклус дебитираше за Македонија, Аријан Адеми вели дека не жали што одбрал да игра за нашата земја. Тој е роден во Шибеник, Хрватска, но неговите родители се по...

Ивановски: Групата покажа дека секој може секаде да освои бодови!

Македонскиот селектор Бошко Ѓуровски беше приморан да направи неколку замени, пред се затоа што во Украина дојде без двајца стартери од мечот со Луксембург, по повредите на Мухамед Демири и Агим Ибраими. Македонија утре...

Фоменко: Македонија е типична југословенска школа, борбена и агресивна селекција

Селекторот на Украина, Михаил Фоменко изјави дека очекува тежок меч утре попладне (18 часот) против македонската фудбалска репрезентација во квалификациите за Евро 2016, во која и двете селекции влегуваат со по еден...

Стадионот во Лвов остава без здив (ФОТО)

Македонската фудбалска репрезентација денес го одржа единствениот тренинг на арената во Лвов пред утрешната пресметка против Украина, а првичните впечатоци од ова грандиозни здание се импресивни. Стадионот располага со...

Pages