Фудбал

ВО ОТУСУСТВО НА ГОРАН ПАНДЕВ

Тричко вечерва со капитенската лента

Гранде Пандев со порака до репрезентативците

Капитенот на македонската репрезентација, Горан Пандев поради втор жолт картон...

Според „Спорт“ Мрме со формација 4-2-3-1

Алиоски и Елмас се враќаат, во нападот истурен ќе биде Несторовски, лево...

Почнавме со Гибралтар, завршуваме со Гибралтар

Почнавме со победа од 2:0 на „карпата", па редно е со победа и да ја завршиме...

Со глава низ (кинески) ѕид не се може: Уште еден пораз за Бошко Ѓуровски (ФОТО+ВИДЕО)

Фудбалската репрезентација на Македонија составена од фудбалери од домашно првенството со пораз ја стартуваше авантурата низ Кина, откако на првиот од двата натпревари против истоимената селекција беше поразена со 2-0....

Марко Ѓорѓиевски како Роналдо: Фантастичен дриблинг и еврогол на вардаровото дете (ВИДЕО)

Вардаровите фудбалери до 14 години одиграа 1-1 против Црвена Звезда во мечот од третото коло на „турнирот на пријателство“ во БиХ и со тоа прошуштија шанса за полуфинале. Вардарчињата имаа водство, но не успеаа да го...

Прволигашите загубија од Кина

Македонската прволигашка селекција предводена од селекторот Бошко Ѓуровски доживеа пораз на првиот од предвидените два пријателски мечеви со Кина, откако попладнево загуби со 0-2. Македонија доживеа пораз откако прими...

Вардар посилен за шестмина квалитетни играчи!

Седумкратниот македонски фудбалски првак Вардар, потпиша со шест нови засилувања за престојната сезона кои ќе го носат „црвено-црниот“ дрес. Денеска во просториите на клубот, во присуство на извршниот директор Самоил...

Лидс јунајтед и Олимпијакос заинтересирани за Агим Ибраими

Калчолигашот Калјари не ја искористи опцијата целоснот да го откупи договорот на Агим Ибраими од Марибор за 1,2 милион евра. Македонскиот репрезентативец ќе се врати во редовите на словенечкиот шампион со кој веќе во...

Грнчаров „црвено-црн“ до 2017 година: Вардар е мојата семејна традиција!

Освен Грнчаров, параф на договорите со Вардар ставија и поранешниот репрезентативец Никола Глигоров, левиот бек Дарко Глишиќ, хрватскиот голман Матија Кобетиќ и Ерменецот Хофханес Хамбарџумјан

Кина со нов селектор, нови дресови и нов тим ќе ја пречека Македонија

Францускиот стратег Алан Перин денеска (13.45ч.) на мечот против Македонија ќе го има своето деби на селекторското место на фудбалската репрезентација на Кина. Поранешниот тренер на француските гиганти Олимпик Марсеј и...

Петмина „романтичари“ во првата постава против Кина

Селекторот на македонската А репрезентација, Бошко Ѓуровски, ги одреди првите единаесет кои ќе го започнат натпреварот против Кина, денеска со почеток во 13.45 часот. Тој се одлучи за следните фудбалери кои ќе му се...

Грнчаров го одби Ботев и ги шокираше навивачите: Јас припаѓам на друг клуб!

Капитенот на македонската фудбалска рпрезентација Бобан Грнчаров ги шокираше навивачите на Ботев Пловдив, откако во некои медиуми во Бугарија осамна веста дека бранителот ја одбил понудата од неговиот поранешен клуб....

ОФИЦИЈАЛНО: Филип Тимов потпиша за Конкордија

Младиот македонски фудбалер Филип Тимов го официјализираше трансферот во редовите на Конкордија. Крилниот играч потпишал договор на една година со можност истиот да биде продолжен на уште една. „Ова е една многу убава...

Pages