Фудбал

РАБОТНИЧКИ ГО ПРЕТРПЕ ТРЕТИОТ ПОРАЗ СЕЗОНАВА

Ѓоре: Самите сме си виновни...

Васоски: Уживам во победите на моите играчи!

„Бевме паметни, рационални. Секако дека сме радосни што во моментов сме први на...

Ќе дојде ли крај на кризата во Шкупи?

После пет кола Шкупи е сеуште без победа, се наоѓа на претпоследната позиција...

Не можеше да посака подобро: Роденденски погодок...

Вардар дојде до 28. победа во меѓусебнте дуели со Работнички, вечерва како...

Некогашниот фудбалер на Беласица Илија Николов - Моторетката наполни 100 години (ФОТО)

Илија Николов - Моторетката денеска со најблиските го прослави својот 100-ти роденден. Првите фудбалски почетови го направил во 1922 година, а својата кариера ја завршил во 1953 година.„Игравме без пари, од срце, пред полни трибини. Само Струмица имаше тревно игралиште. Сега се информирам за Беласица а кога можам одам и на стадионот. Следам спорт . Освен фудбал домашен и странски на телевизија следам и тенис и навивам за Федерер“, раскажува Николов за Канал ВИС.

Баже со нетрпение го чека дербито со Вардар

„Да, едвај чекам да почне дербито со соседот. Моето враќање во Работнички сакам да го прославам со победа, иако Вардар има одличен тим и треба максимално да се респектира" вели Баже Тодоровски.

Пандев и „компанија“ му ја зацрнија судбината на Минасјан

Еремнија во продолжение од натпреварите во Лигата на нации ќе биде под водство на ново тренерско име. 

Брдаровски: Секогаш е тешко против „романтичарите“!

„Сакаме да ја продолжиме серијата на добри резултати во првенството, се разбира дека тоа ќе биде тежок натпревар за нас, но и за Работнички" вели Владица Брдаровски.

Димитриевски чека на деби за Рајо

Столе Димитриевски, нашиот репрезентативен голман, се уште чека на својот деби натпревар за Рајо Ваљекано, за новиот клуб во кој дојде во последниот ден од преодниот рок од Гимнастик Тарагона.

Танчевски: Добри сме, имаме простор за напредок

Можам да кажам дека сум задоволен од се освен од мечот против Гоблен секако. Работиме напорно, сите, и ние и управата за да обезбедиме најдобри услови и да ја оствариме целта која ни е зацртана – вели Александар Танчевски, тренерот на Струга Трим Љум.

Новогодишна желба на Биелса: Горан Пандев во нападот на Лидс!?

Лидс би бил активен за ангажирање на нов напаѓач во јануари. Марсело Биелса одлично досега сезонава го води Лидс на Езгјан Алиоски во Чемпионшип за моментно прво место на табелата и конечно остварување на целта, враќање во Премиерлигата.

Велкоски: Ако му требам на селекторот, секогаш сум спремен за Македонија!

Крсте Велкоски, фудбалерот на Сараево изминатиот период беше херој во својот 120. настап за клубот во Купот на Босна и Херцеговина каде што постигна еден прекрасен гол за победа против Вележ Мостар. Повеќе можете да прочитате ТУКА

Македонија домаќин само на „Филип Втори“

Со оглед на замерките од страна на УЕФА, Фудбалската Федерација реши наредните мечеви на нашата најдобра репрезентација да се играат на Арената. Сега засега Струмица и „Младост" ќе бидат само како втора опција, за не дај боже што се вели.

Тумбе Кафе оспособен за Победа

Иако неделава управата на клубот беше во интензивна потрага по стадион каде да игра, затоа што теренот во Битола се поправаше, сепак, истиот ќе биде подготвен за мечот против Академија Пандев.

Pages