ЗА ПРВИОТ МЕЧ ОД ВТОРОТО КОЛО ВО ЛШ

ШКЕНДИЈА НЕ Е ФАВОРИТ: Обложувалниците со минимална победа за Шериф!

Стартните 90. минути ќе се играат во вторник од 20.15 часот на Националната Арена „Филип Втори" - Скопје.

објавено: 22 јули 2018 - 09:30

Македонскиот шампион во второто квалификациско коло од Лигата на шампионите за противник го има молдавскиот првак Шериф.

Шкендија во првиот меч ќе биде домаќин во главниот град, а обложувалниците повеќе им веруваат на гостинските играчи од Тираспол.

Иако во првото коло тетовските „црвено-црни" пред своите гледачи со 5:0 го декласираа ТНС, обложувалниците прогнозираат минимална победа од 0:1 за Шериф само поради фактот што на реваншот во Велс не импресионираа играчите на Османи кога загубија со 4:0.

Иако разликата не е толку голема, други извори велат дека 37% се верува во триумф на Шериф во Скопје, 29% се шансите за победа на Шкендија, а реми 34%.

Во својата историја Шкендија во европските УЕФА натпреварувања на домашен терен имала само три порази, од Партизан (0:1), Гент (0:4) и Милан (0:1), двапати ремизирала, а забележала вкупно осум победи.

Најново во Фудбал