МАКЕДОНИЈА ВОДИ НА ДУЕЛОТ СО ЛИХТЕНШТАЈН

Погледнете каква бомба на Барди (ВИДЕО)

Македонија поведе на дуелот со Лихтенштајн со 1-0, кој е претпоследен во групната фаза во Лигата на нации. 

објавено: 16 ноември 2018 - 22:05

Македонија поведе на дуелот со Лихтенштајн со 1-0, кој е претпоследен во групната фаза во Лигата на нации. Погодокот е дело на Енис Барди, мајсторот за слободни удари од 17 метри го совлада противничкиот голман. 

Патот до трите бода е целосно отворен, домашниот состав остана со играч помалку, останува нашите момци со крај да ја оправдаат фаворитската улога и да го потврдат своето место во плеј-офот уште вечерва. 

Најново во Фудбал