КАПИТЕНОТ И ФУДБАЛЕРИТЕ СЕ ОДЈАВИЈА СО ФОТОГРАФИЈА

Пандев не ги заборави навивачите: Ви благодарам што дојдовте да не поддржите...

Македонската репрезентација и целата јавност уживаат во најубавите фудбалски денови, кога станува збор за нашиот најдобар национален состав. Лигата на нации ја почнавме како што посакувавме и сонувавме, две победи, на гости кај Гибралтар и на домашен терен против Ерменија. Вечерва нашите момци одиграа добар меч, а капитенот Горан Пандев не заборави да им се заблагодари на фановите кои дојдоа да ги поддржат...

објавено: 9 септември 2018 - 21:35

Најново во Фудбал