ВТОР ГОЛ ЗА ФУДБАЛЕРОТ НА ЛИДС ВО ЛИГАТА НА НАЦИИ

Пандев искусно, Алиоски од пенал за водство на Македонија (ВИДЕО)

Македонија води од 13. минута на денешниот втор натпревар од Лигата „Д" против Ерменија.

објавено: 9 септември 2018 - 18:24

Езџан Алиоски од пенал донесе водство откако претходно искусниот Горан Пандев на еден искусен начин изнуди прекршок во казнетиот простор на противникот.

За фудбалерот на Лидс Јунајтед ова е втор погодок во УЕФА Лигата на нации, претходно стрелаше во триумфот над Гибралтар:

Најново во Фудбал