ПОЗНАТ СОСТАВОТ ЗА ВЕЧЕРАШНИОТ МЕЧ

Нема штедење, го напаѓаме Гибралтар

Селекторот, Игор Ангеловски го одреди стартниот состав против Гибралтар, првиот дуел во рамките на Лигата на нации. Нашата репрезентација вечерва нема да се штеди со сите сили ќе го напаѓа противникот. 

објавено: 6 септември 2018 - 19:14

Селекторот, Игор Ангеловски го одреди стартниот состав против Гибралтар, првиот дуел во рамките на Лигата на нации. Нашата репрезентација вечерва нема да се штеди со сите сили ќе го напаѓа противникот. Почнуваме без Илија Несторовски, со Пандев и Тричковски во напад и Барди позади нив. Десно крило е Трајковски, додека на ливата страна е Алиоски. Николов и Спироски се во центарот, додека одбраната ја сочинуваат Ристевски, Муслиу и Ристовски. 

Најново во Фудбал