ПОСЛЕ ОВА ВИДЕО, СЕ Е ЈАСНО

Грми во соблекувалната: Претседателе, претседателе (ВИДЕО)

Можеби е вистинскиот човек за ФФМ во моментов, но македонската репрезентација дефинитивно не може без Горан Пандев. Капитенот беше причината за водството на Македонија, изнуди прекршок врз него за удар од белата точка, а потоа постигна гол за 2-0. Грми во соблекувалната по победата над Ерменија (2-0), репрезентативците дадоа до знаење зошто во моментов Македонија бележи успеси...Голем дел од заслугите секако ги има Горан Пандев кој е вистински мотиватор и лидер..

објавено: 9 септември 2018 - 20:07

Најново во Фудбал