ПРЕД ПРВИОТ НАТПРЕВАР ОД УЕФА ЛИГАТА НА НАЦИИТЕ

Гибралтар го скрати списокот пред дуелот со Македонија (ФОТО)

На 6. септември избраниците на селекторот Игор Ангеловски ќе ја започнат „мисијата" ЕУРО 2020, прв нивни ривал во Лига Д е „аутсајдерот" во групата 4, Гибралтар, на „Викторија" стадионот (20:45 ч.)

објавено: 4 септември 2018 - 10:30

Веќе е познат списокот на играчи во македонската А репрезентација, истиот можете да го погледнете ТУКА

Гибралтар претходно го објави поширокиот список, истиот е скратен од страна на селекторот Хулен Рибас на 21 играч пред дуелот на домашен терен против нашата најдобра селекција и подоцна со Лихтенштајн.

Жасон Пусеј и и Џејми Комбес се надвор од тимот поради повреда, додека Итан Брито и Леон Клинтон се очекува да бидат во У21 тимот на Гибралтар.

Најново во Фудбал