УБЕДЛИВ ПОРАЗ НА СТАРТОТ

Французинките испорачаа седум „комада“ во нашата мрежа, ние не го видовме голот (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Македонската фудбалска репрезентација У17 со пораз го отвори квалификацискиот турнир за пласман на ЕП, кој се одржува во Скопје. Селекторот Тоше Нацев и неговите избранички на стартот беа надирани од Франција, која славеше со 7-0 (3-0). „Црвено-жолтите" немаа ниту еден удар кон голот на противникот, за разлика од нив Франција упати 23 удари. Во нашата група 10 уште се Унгарија и БиХ. Шанса за попразен нашите млади фудбалерки ќе имаат за три дена кога играат против Унгарија, која пак минимално славеше против БиХ (0-1). 

објавено: 20 септември 2018 - 17:32

Најново во Фудбал