32. ГОЛ ВО ДРЕСОТ НА НАШАТА НАЈДОБРА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА

Ерменците втор пат матирани: „Гранде“ Пандев, 2:0 за Македонија! (ВИДЕО)

Нашата селекција ја зголеми предноста на натпреварот против Ерменија на „Филип Втори" Арената во УЕФА Лигата на нации.

објавено: 9 септември 2018 - 19:27

Членот на Џенова, Горан Пандев во 59. мин. убаво беше проигран од Александар Трајковски кој штотуку влезе во игра заменувајќи го Тричковски.

Да потсетиме, првиот погодок за водство од пенал го реализираше Алиоски, погодокот можете да го погледнете ТУКА

Сигурна предност за Македонија која најавува втора победа во натпреварувањето на патот кон ЕП. Ова е 32. гол за Пандев во сениорскиот дрес:

Најново во Фудбал