СЕ ВЖЕШТУВА АТМОСФЕРАТА НА ТРИБИНИТЕ ВО ВАДУЦ

„Црвено-жолта“ инвазија, грмат само македонските навивачи!! (ФОТО+ВИДЕО)

Македонија вечерва заедно со навивачите ќе атакува на победа, најважни се три бода, без разлика со кој резултат, со цел в понеделник да се прослави првото место во групата.

објавено: 16 ноември 2018 - 20:23

Од Вадуц,

Игор Д. Ивановски

Објавивме за стартните 11 за кои се одлучи селекторот Игор Ангеловски за вечерашниот меч против Лихтенштајн во УЕФА Лигата на нации. Повеќе ТУКА

Поучени од минатото, сега истите слики ги гледаме и денеска, од трибините голема поддршка ќе имаат македонските фудбалери.

Никогаш поблиску до играчите, грмат само нашите навивачи, ги има околу 500. Се случува „црвено-жолта" инвазија среде Вадуц.

 

 

Најново во Фудбал