СЕКОГАШ ДА ИМ ЈА ДАВАМЕ ПОДДРШКАТА НА ФУДБАЛЕРИТЕ

Сега е наше време: И во тага и во радост да ја бодриме Македонија! (ВИДЕО)

објавено: 8 септември 2018 - 14:15

После успехот во Гибралтар, најдобрите македонски фудбалери се надеваат на нови бодови, воедно ја бараат поддршката од трибините. Повеќе околу цените на влезниците за оваа пресметка можете да погледнете ТУКА

Еве едно одлично видео во пресрет на неделниот дуел од УЕФА Лигата на нации против Ерменија, кој што ќе се игра на „Филип Втори" Арената - Скопје со почеток од 18:00 часот.

Се бориш. Даваш се од себе. Паѓаш и плачеш.
Се смеат. Се смееш.
Стануваш. Играш. Даваш се од себе. Сонуваш.
Еден тим. Поддршка
Тврда, гласна, затворена. Сиромашна.
Спасувајте...споделувајте...ширете.
И внимавајте на мислите, стануваат зборови.
И на зборовите, стануваат дела.
И на делата, стануваат победи“.

„Сега е наше време, бодри ја Македонија. Напред Македонија".

Најново во Фудбал