ВИСТИНСКИ „БУМ“ ОД СТРАНА НА ИГРАЧОТ НА ЛИДС

АЛИОСКИИИ: Гледаме македонска „викторија“ среде Гибралтар! (ВИДЕО)

Македонија води со 2:0 после првото полувреме на гостувањето во првиот меч од УЕФА Лигата на нациите.

објавено: 6 септември 2018 - 21:29

На стадионот „Викторија" после погодокот на Тричковски за водство, сега фудбалерот на АЕК Ларнака се најде во улога на асистент.

После еден изведен корнер, прекрасен волеј, незадржлив за чуварот на мрежата Голдвин за сигурна позитива од 0:2.

Нашите фудбалери имаа уште неколку убави прилики за погодок преку Тричковски, Барди и Спировски.

ГОЛОТ НА ТРИЧКОВСКИ МОЖЕТЕ ДА ГО ПОГЛЕДНЕТЕ ТУКА

Најново во Фудбал