НОВА КОНТРОЛКА ЗА ЏЕНОВА

Пандев капитен против Зенит

Македонскиот интернационалец настапи во првото полувреме на новиот пријателски натпревар на Џенова...

објавено: 17 јули 2018 - 22:08

Горан Пандев ја имаше капитенската лента на калчолигашот кој во денешниот тест загуби минимално со 3:2 од Зенит.

Стрелци на головите за руската екипа беа Оздоев (34.), Дриуси (66.) и Кузјаев (89. мин.), а на спротивната страна за италијанскиот претставник стрелаа Калдејра од пенал (21.) и Лападула (55.).

 

Најново во Фудбал