МЕЃУНАРОДНА ФУДБАЛСКА СРЕДБА ВО ПЕХЧЕВО

Кит-Го минимално подобар од Трајал Крушевац

Во попладневните часови македонскиот второлигаш славеше со 1:0 против српскиот прволигаш.

објавено: 20 јули 2018 - 19:43

Овој меѓународен пријателски натпревар предизвика голем интерес на Малешевијата, имаше присуство од околу 1.000 илјада гледачи.

Кит-Го триумфираше минимално благодарение на голот на Мартин Стојанов во текот на првото полувреме.

Со еден брз ритам на теренот заслужено Кит-Го дојде до победата, а следниот тест ќе го има на 25. јули против Борец во Пехчево.

Најново во Фудбал