ПОГЛЕДНЕТЕ ГО ЕДИНСТВЕНИОТ ГОЛ НА МЕЧОТ ШКЕНДИЈА-САЛЦБУРГ

Катастрофална грешка на Жуниор, казни Јапонецот Минамино! (ВИДЕО)

Вечерва македонскит шампион е елиминиран од квалификациите во Лигата на шампионите, откако по втор пат загуби од Салцбург.

објавено: 14 август 2018 - 22:21

Конечниот резултат на „Филип Втори" Арената во Скопје е 0:1 за Австријците кои дојдоа до триумфот во самиот финиш од средбата (90+2).

Бразилскиот интернационалец Стенио Жуниор имаше катастрофално додавање, не гледајќи најдобро кон своите соиграчи, тоа го казни Јапонецот Минамино кој ја украде топката и го постави конечниот епилог.

Во продолжение погледнете ги најинтересните моменти од натпреварот Шкендија-Салцбург (0:1):

Најново во Фудбал