НАШИОТ ФУДБАЛСКИ БИСЕР ДЕЛ ОД ГИГАНТОТ ЈУВЕНТУС

Секулов го обвинуваат, а тренира со Роналдо и Кансело! (ФОТО)

објавено: 18 октомври 2018 - 18:37

Македонија е во група со Шпанија, Израел и Фарски Острови. Првиот дуел го играме против Шпанија на 20. октомври во 14:30 часот, во истиот термин на 23. и 26. октомври ќе се соочиме со селекциите на Израел и Фарски Острови.

Селекторот Марио Вујовиќ за турнирот повика 20 фудбалери, списокот можете да го погледнете ТУКА

Во составот не се наоѓа талентираниот Никола Секулов, кој нема покана за овој повик.

Токму на денот кога е обвинет дека не сака да игра за Македонија, Секулов сепак е на тренинг со првиот тим на „Старата дама" со најголемите ѕвезди како Роналдо, Кансело, Манџукиќ, Бонучи, Даглас Кошта...

Најново во Фудбал