ОДЛИЧНИ НАСТАПИ ИМАА НАШИТЕ РЕПРЕЗЕНТАТИВЦИ

Николов најдобар во Унгарија, заедно со Спировски во тимот на колото! (ФОТО)

Во изминатото коло од унгарското првенство во „македонското дерби" играа екипите на Ференцварош и МОЛ Види.

објавено: 5 септември 2018 - 10:30

Фантастично прво полувреме во кое двајцата македонски интернационалци се запишаа во листата на стрелци, односно имаа извонредни голови.

Стефан Спировски погоди во 14. минута за водство на Ференцварош од 1:0...Повеќе околу оваа средба можете да дознаете ТУКА

 

За оваа седма рунда во првенството на Унгарија Николов е прогласен за најдобар играч со вредност 336, а се наоѓа уште еден Македонец Спировски со вредност од 305.

На табелата после седум меча Ференцварош е на првото место со 17 бодови, додека Види е на петтата позиција со девет.

Моментно Стефан Спировски и Бобан Николов се со македонската А репрезентација за првиот меч од Лигата на нации на гости в четврток против Гибралтар.

Најново во Фудбал