РЕПРЕЗЕНТАТИВЕЦОТ ГО ЗАПИША ШЕСТТИОТ ПОГОДОК

Алиоски стрелаше во првиот пораз на Лидс сезонава (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски го постигна шесттиот погодок сезонава, но тој не беше доволен за нова победа. Лидс Јунајтед беше совладан со 1-2 на домашен терен од Бирмингем за прв пораз. Алисоки во 85. минута, откосо од левата страна, го погоди спротивниот агол на противничката мрежа. 

објавено: 22 септември 2018 - 18:16

Најново во Фудбал