ДЕБИТО НА СТИВЕН ЏЕРАРД КАКО ТРЕНЕР НА ШКОТСКИОТ ГИГАНТ

Гледајте во живо Ренџерс - Шкупи

Еден од најтрофејните клубови во Велика Британија на мегдан вечерва ќе биде против македонскиот прволигаш Шкупи

објавено: 12 јули 2018 - 20:17

Еден од најтрофејните клубови во Велика Британија на мегдан вечерва ќе биде против македонскиот прволигаш Шкупи. Ренџерс на својот легендарен „Инброкс“ стадион, во рамките од првото коло од квалификациите во Лигата на Европа игра против екипата од скопски Чаир. 

Линкови за следење на мечевите во живо може да најдете ТУКА. 

Мечот започнува во 20:45 часот. 

Најново во Фудбал