ВО ТРЕТОТО КОЛО ОД БОСАНСКИОТ ШАМПИОНАТ

„Два од два“ за Сараево: Велкоски ја „казни“ Слобода! (Видео)

Денеска Сараево дојде до втората победа по ред во фудбалскиот шампионат на Босна и Херцеговина.

објавено: 5 август 2018 - 21:30

На гостински терен минимално со резултат 0:1 триумфира кај Слобода која сеуште не знае за победа во новата сезона.

Непосредно пред крајот на првото полувреме грешка на домашната одбрана, а тоа го казни македонскиот интернационалец Крсте Велкоски (45+1) и го постави конечниот епилог на мечот.

Ова е прв гол за нашиот играч во новата сезона за Сараево:

Најново во Фудбал