Едниот судија гледа на страна, другиот го нема

Вардар прашува: Кој донесе одлука дали голот е регуларен? (ФОТО+ВИДЕО)

ФК Вардар вечерва со дилема: Кој всушност ја донесе одлуката дека голот на Емини е регуларен?

објавено: 21 октомври 2018 - 19:43

И натаму се проверуваат снимките и фотографиите од спорниот гол меѓу екипите на Вардар и Шкендија на денешнотод ерби во Скопје. ФК Вардар вечерва со дилема: Кој всушност ја донесе одлуката дека голот на Емини е регуларен?

Од фотографијата, велат од Вардар, се гледа дека нема кој да донесе одлука дали е гол или не, со оглед дека на фотографијата се гледа дека дополнителниот асистент гледа на другата страна, а пак, помошникот го нема на неговото место.

Најново во Фудбал