ОДИГРАН ПОСЛЕДНИОТ МЕЧ В НЕДЕЛА НА СТАДИОНOT ВО СТРУГА

Спиркоски за прва радост на Лабуништа (ВИДЕО)

Се одигра и последниот натпревар од првото коло во Втората Лига - Запад каде што домаќинот Лабуништа со резултат 1:0 успеа да го совлада Велазерими.

објавено: 19 август 2018 - 20:04

Стрелец на единстениот гол на натпреварот одигран на Градскиот стадион во Струга беше Бојан Спиркоски во 47. минута од средбата за стартни три бода во новиот шампионат.

Стартни состави -

ФК Лабуништа 2011: Мирселоски, Симјаноски, Ѓорески, Јованоски, Далчески, Реџепи, Кадриоски, Лескароски, Спиркоски, Милевски, Клечкароски.

ФК Велазерими 77: Незири, Исмаил, Балажи, Адили, Дани, Сејдини, Асани, Алиу, Алији, Цуцули, Сефо.

2МФЛ

1. коло, резултати:

ИСТОК

КИТ ГО - ПЛАЧКОВИЦА 1:0
ТИКВЕШ - КОЖУФ 0:0
ДЕТОНИТ - БОРЕЦ 0:1
САСА - ПАРТИЗАН (О) 2:3
ВАРДАР (Н) - БРЕГАЛНИЦА 1:4

ЗАПАД

ГЕНЧ КАЛЕМЛЕР - ТЕТЕКС 1:1
КОРАБИ - ГОСТИВАР 0:2
ГОБЛЕН - СТРУГА ТЛ 1:1
СКОПЈЕ - ПЕЛИСТЕР 0:0
ЛАБУНИШТА - ВЕЛАЗЕРИМИ 1:0

Најново во Фудбал