По триумфот на дербито во Скопје

Шкендија славеше во соблекувалната

објавено: 21 октомври 2018 - 18:51

Фудбалерите на Шкендија имаа многу причини за радост по денешната победа на дербито со Вардар во Скопје. Освен што успеаја да го совладаат големиот ривал, успеаја сериозно да ја намалат и бодовната негатива во трката со Вардар за шампионската титула. 

Атмосферата во соблекувалната на Шкендија по мечот најдобро ја опишува радоста од победата над лутиот ривал.

Најново во Фудбал