ВАРДАР – ШАМПИОН-ЦЕЉЕ 4:1

ШАМПИОН БЕЗ ОДГОВОР: Сигурен старт на „вардарци"

Против словенечкиот нисколигаш Вардар славеше со убедливи (4:1), откако два пати погоди Мицевски, а по еднаш Јуфо и и Најдовски...

објавено: 17 јуни 2018 - 19:26

По првото полувреме Вардар имаше убедливи (3:1) во дуелот со екипата од Цеље.

Шефот на струката Бобан Бабунски на теренот ги испрати следниве 11.фудбалери:
Алексовски, Новак, Попов, Брдаровски, Битанг, Антовски, Јуфо, Мицевски, Цветановски, Мамсимов, и Баргесјан.


А во првите 45.минути блесна Мицевски, кој реализираше два од трите гола на „црвено-црните".
Тимот на Вардар во вториот дел беше потполно нов. На теренот во Зрече заиграа уште и: Илиќ, Тодороски, Тошевски, Серафимов, Реџепи, Адем, Исени, Најдовски, Бериша, Попзлатанов, Талески.

Во тие втори 45 минути од првата проверка за време на подготовките во Зрече, водството на Вардар го зголеми Најдовски, за конечни (4:1)

Најново во Фудбал