МАКЕДОНСКИОТ БИСЕР ОДГОВОРИ НА ДОВЕРБАТА

ПРВ ГОЛ ВО ДРЕСОТ НА ФЕНЕР: „Бомба“ на Елмас од 20 метри (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец, Елиф Елмас го постигна првиот гол во дресот на Фенербахче. Довербата која ја ужива по доаѓањето на новиот стратег, Филип Коку ја круниса со погодок. Фенербахче против Феенорд води со 3-0, а Елмас го постигна првиот гол на овој дуел. Од околу 20 метри ја тресеше мрежата на холандскиот тим. 

објавено: 21 јули 2018 - 20:45

Најново во Фудбал