КРАТОВЦИ ГО АНГАЖИРАА 12. НОВО ИМЕ ВО ЛЕТНИОТ ПРЕОДЕН РОК

ПО ПАУЗА ОД ДВЕ ГОДИНИ: Силекс го врати Дурански

Филип Дурански, по пауза од две години повторно ќе го носи дресот на прволигашот од Кратово

објавено: 16 јули 2018 - 15:05

Филип Дурански, кој денеска ќе полни 27 години, е ново, вкупно 12 ново име во таборот на Силекс во летниот преоден рок.

Играчот за врска по пауза од две години се врати, се чини таму каде што му е најдобро, во Кратово.

Во екипата каде што ги одигра своите најдобри партии во својата кариера.

Најново во Фудбал