Дебарчани донесоа нов кормилар

Неџипи е нов тренер на Кораб

Македонскиот второлигаш Кораб од денеска има нов тренер. Како што објавија од клубот во продолжението од сезоната дебарскиот тим на кормилото ќе го има Менсур Неџипи.

објавено: 10 септември 2018 - 18:48

Македонскиот второлигаш Кораб од денеска има нов тренер. Како што објавија од клубот во продолжението од сезоната дебарскиот тим на кормилото ќе го има Менсур Неџипи.

Неџипи е еден од членовите на златната генерација на ФК Приштина од 80-тите години на минатиот век и ќе има тешка задача да го задржи Кораб меѓу второлигашите и следната сезона. По првите три кола дебарскиот тим има само еден бод и се наоѓа на последното место на табелата.

Најново во Фудбал