МАРТИН СТОЈАНОВ СО УБАВ ГОЛ ГО ИЗНЕНАДИ СИЛЕКС

Кит-го уште еднаш нерешено,сега и против кратовци

Кит-го и Силекс ги „поделија бодовите", одиграа (1:1) на „контролата"

објавено: 14 јули 2018 - 21:46

Прволигашот Силекс одигра само (1:1) на контролниот дуел со дебитантот во Втората лига-Исток, Кит-го. Амбициоаниот тим на Трајче Сенев не дозволи изненадување, макар што кратовци поведоа со голот на Бела. Сепак, домашните фудбалери стигнаа до изедначување со прекрасниот гол на Мартин Стојанов.

Токму стрелецот на голот за Кит-го остави и најдобар впечаток. на оваа проверка на која двете екипи прикажаа добра игра. Особено ако се има предвид дека е само почеток на подготовките за новото првенство

Најново во Фудбал