НОВО ИМЕ ВО КРАТОВО

И Десниќ потпиша за Силекс

Стратегот на Силекс Жикица Тасевски е активен на трансфер пазарот

објавено: 12 јуни 2018 - 18:35

Досегашниот играч за врска на „пиратите" Дарио Десниќ е најново име во редовите на Силекс. По Миленковски, Мбела, Стефановиќ и Коцев, Десниќ е петтото летно засилување во тимот на стратегот Жикица Тасевски. Досега кратовци се најактивни на трансфер пазарот.

Инаку Дарио Десниќ покрај Скопје, има играно и за уште неколку други клубови.

Најново во Фудбал