НОВО ИМЕ ВО РЕДОВИТЕ НА ВТОРОЛИГАШОТ

Гостивар го промовираше Фатих Исмаили

Младиот напаѓач доаѓа од редовите на Шкупи. 

објавено: 19 јули 2018 - 20:18

Гостивар, еден од најсериозните кандидати за висок пласман во Втората лига – Запад, денеска се засили со уште едно ново име. Тоа е Фатих Исмаили, кој има само 20 години и кој досега беше член на Шкупи. Инаку потекнува од школата на чаирскиот клуб.

Гостивар во текот на овој преоден рок ги ангажира и Љавдрим Скендери, Валон Зекири, Артан Иљази. Се шпекулира дека гостиварци имаат намера да доведат уште некое засилување.

Најново во Фудбал