ГИ БОДРАТ СВОИТЕ ИДОЛИ

Ерменија има поддршка од трибините (ФОТО)

Репрезентацијата на Ерменија ќе има мала поддршка од трибините на дуелот со Македонија, кој е втор во рамките на Лигата на нации. Фудбалерите на оваа земја до 21 година еден час пред мечот дојдоа на Арена „Филип Втори“, тие во вторник пак ќе ги одмерат силите со нашата репрезентација. 

Денешниот натпревар почнува во 18 часот, составот на Македонија може да го видите на овој ЛИНК. 

објавено: 9 септември 2018 - 17:36

Најново во Фудбал